Kim jest neonomad?

Kilka lat temu trafiłem na stronę człowieka, który mnie zainspirował. Miałem wtedy jakieś siedemnaście, osiemnaście lat i zobaczyłem sposób na życie, który mnie ujął. Nie wiem, czy jego strona nadal stoi gdzieś w sieci, w każdym razie wielokrotnie próbowałem ją odnaleźć. Bez skutku. Przez ostatnie sześć, siedem lat trochę się zmieniło, jednak nadal dokładnie pamiętam przesłanie.

Człowiek ten podawał się właśnie za neonomada. Pracując wiele lat na kierowniczym stanowisku, zostawił swoją pracę i zaczął podróżować. Miał fundusze, by przemieszczać się po najciekawszych miejscach na świecie, przebywać tam gdzie mu się podobało i opuszczać, gdy zaczynał odczuwać znużenie lub spełnił wszystkie plany związane z danym miejscem. Prowadził życie bogatego włóczęgi. Jadł gdzie chciał. Na ulicy w krajach azjatyckich, w najdroższych restauracjach skandynawskich. Spełniał swoje marzenia, od prozaicznych „przespać się na plaży” do „karmienia rekinów” czy „ogniska z prawdziwymi nomadami na Saharze”.

Kiedy jego fundusze zaczęły się kurczyć, zaczął budować biznes przez Internet. Prowadził kilka przedsiębiorstw, z których pracownikami porozumiewał się za pomocą komunikatorów lub tworzył takie, które dawały mu fundusze bez jego udziału. Nadal podróżował, prowadząc biznes i zarabiając. Nie siedział jednak w biurze, tylko na grzbiecie wielbłąda czy na plaży tropikalnej wyspy.

Czy to dobry sposób na życie? Nie wiem. Z całą pewnością inspirujący.

Jedna niewinna strona zmieniła moje życie i sposób postrzegania świata. Zmotywowała do wdrożenia kilku projektów oraz zmiany światopoglądu. Chętnie się tym z Wami podzielę.

Może to, co znajdzie się w tym miejscu wpłynie również na Was.

Nazywam się Marcin Smoczyński, a oto NeoNomads.

Cześć!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *